Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Akrilik Spor Sahası Boyası


Tanım :

Akrilik reçine esaslı ipekmat görünümlü, esnek, kapatma gücü yüksek, çevreye zararsız, kokusuz dekoratif kort ve zemin boyasıdır. Açık spor sahalarmda,yaya trafiğine açık stok depolarının mineral esaslı beton yüzeylerinde, otopark ve briket yapıların zeminlerinde, tüm beton ve asfalt yüzeylerde uygulanabilen zemin boyasıdır. Özel yapısı nedeniyle çok iyi yapışma, yayılma ve örtme özelliğine sahiptir. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir, renkleri solmaz, çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz.

Yüzey Hazırlığı:

Yüzey hazırlığı beton yüzeyler aşındırıcı ekipmanlar kullanılarak çimento şerbetinden arındırılmalı ve açık gözenekli bir yüzey elde edilmelidir. Yüzey tamirleri akrilik tamir harcı kullanılarak yapılmalıdır. Akrilik spor sahası boya uygulaması için yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 gün, yeni beton yüzeyler minimum 28 gün kürünü yapmış olması gerekir. Yüzeyin tüm toz, kir ve yabancı maddelerden arındırılmış olduğundan emin olun.

Uygulama :

Tüm uygulamalar 2-3 kat halinde yapılmahdır.Gözenekli yüzeylerde ilk katın ağırlıkça % 10 oranında suyla inceltilmesi tavsiye edilir. Böylece gözenekler kaplama ile iyice kapatılmış olur.Genellikle iki kat uygulama yeterlidir, fakat yüzeyin porozitesine bağlı olarak veya renkli yüzeylerde üçüncü kat uygulama gerekebilir.Uygulama kısa ve orta uzunlukta tüylü rulo veya fırça ile yapılabilir.Havasız püskürtme ekipmanıylada uygulama yapılabilir.Püskürtme ekipmanının uygunluğu denemeyle tespit edilmelidir. En iyi görünümü elde etmek için ikinci kat uygulanması her zaman önerilir. Katlar arasında 4 saat beklenmelidir. Uygulama ve kür alma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı + 5°C nin altında olmamalıdır.

Depolama :

Açılmamış orijinal ambalajında kuru ortamda +5°C ve+30°C arasında depolandığında raf ömrü 12 aydır.Dondan koruyunuz.
Teknik Özellikler:
Bağlayıcı Tipi: Akrilik reçine
Renk : Oksit kırmızı, Oksit yeşil, Beyaz (İsteğe göre istenilen renklerde üretilebilir.)
Kuruma Süresi (20°C): 4-6 saat (kuruma), 24 saat (tam kuruma) Sarfiyat: 0,20 - 0,25 kg/m2/kat (Sarfiyat yüzey geçirimliliği şekli pürüzlülüğü gibi koşullara ve malzeme zaiyatına bağlı olarak değişir.)
Vizkozite (KU) (25CC): 139 ± 2
Yoğunluk (g/ml) (20°C): 1,14 ± 0.03
Katı Madde (Ağırlıkça) (%): 36 ± 2
Parlaklık : (85°-Gloss): 30-40
pH : 8.00 - 9.00
İnceltme Oranı: %10 (su ile -hacimce)
Ambalaj : 20 kg Tık plastik kova
Önemli Uyarılar:
Boya kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Uygulama esnasında ortam sıcaklığı 5-35°C arasında olmalıdır. Uygulamadan sonra tüm alet ve ekipmanlar su ile temizlenmelidir. Uygulama yapılan yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel ve kimyasal etkilerden korunmalıdır.
Tehlike ve Güvenlik Uyarıları:
R22: Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.
S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S3/7: Kovaları serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı şekilde muhafaza ediniz.
 S24 / 25 : Göz ve cilt temasından kaçınınız.
S29 : Kanalizasyona atmayınız.
S46 : Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz.

Web Tasarım @ By Aktif Çözüm
Saraykent San.Bölgesi 52.Sok. No:21 Ankara / TÜRKİYE
Tel : +90 0312 354 11 16 - 312 354 56 94    Faks : +90 0312 354 60 83    info@osib.com.tr