Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Akrilik Spor Sistemi Seviyeleme Malzemesi


Flexible resurfacer, spor sahası zeminlerinde kullanılan ,% 100 akrilik esaslı silis kumu ile karıştırılarak uygulanan tek komponentli bir yüzey dolgu ve seviyeleme malzemesidir. Hafif kusurları gidermeye ve kılcal çatlakları doldurmaya yönelik geliştirilmiştir.Esnek bir yapıya sahip olan Flexible resurfacer, uygulandığı yüzeye mükemmel yapışır.

Özellikler:

Flexible resurfacer, kullanıma hazır akrilik reçine esaslı olup aşağıdaki özelliklere sahiptir.

- Uygulaması kolaydır.

- Çabuk kurur.

- Yüzeye mükemmel yapışır.

- Suya dayanıklıdır.

- Toksik değildir.

Kullanım Alanı:

Flexible resurfacer ,beton yada asfalt spor sahası zeminlerinde, cushion veya kaplama öncesi aderansı artırmak ve yüzeydeki hafif kusurları gidermek için tasarlanmıştır.Doğrudan asfalt yüzeye veya astar uygulanmış betona uygulanır.

Fiziksel Özellikleri:

- Renk: siyah

- Kaplabileceği alan: 0,270 kg/ m2

- Kürlenme şartları: 20°C ' de % 70 bağıl nemde

- Tahmini kürlenme zamanı: yaklaşık 2 saat

Yüzey Hazırlığı:

Flexible resurfacer uygulaması için yeni sıcak asfalt yüzeyler minumum 14 gün, yeni beton yüzeyler minumum 28 gün kürünü yapmış olması gerekir. Yüzeyin tüm toz,kir ve yabancı maddelerden arındırılmış olduğundan emin olun.Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar kumlama,kazıma,fırçalama ile uzaklaştırılır.Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenmelidir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey % 3 - 4' hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve basınçlı su ile yıkanır. Flexible resurfacer uygulanmadan önce yüzeyin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey tamiratları saha yüzeyi su ile ıslatılarak çukur bölgeler tesbit edilir ve tebeşirle işaretlenir, yüzeyin tamamen kurumasından sonra bu bölgelerdeki çukurlukları Flexible patching compound veya flexible filler ile gideriniz.

Karışım Hazırlama:

Flexible resurfacer, ağırlıkça %60 flexible silis kumu ve %30 - 40 su ile karıştırılarak kullanınız.

Uygulama :

Flexible resurfacer uygulamasına geçilmeden önce ; asfalt yüzeylerin astarlanması mevcut asfaltın çok kötü şartlara maruz kalması halinde gereklidir. Beton yüzeylerde aderans artırıcı olarak kullanılmalıdır. Beton zeminlere önce flexible astar uygulayımz.Hazırlanan flexible resurfacer karışımı özel olarak imal edilmiş geniş çekpas ile malzeme yere dökülerek 2 kat şeklinde uygulanır.Eklerin oluşmaması için uygulama işlemi iyi planlanarak , serin havada ve kesintisiz yapılmahdır.İhtiyaç halinde  8 saat sonra yüzey hafifçe raspalanabilir.Uygulama işlemi + 5°C altında yapılmamalıdır. Uygulama aletlerini su ile temizleyiniz.

Sağlık ve Güvenlik:

Cilt ile uzun süreli temastan kaçınımz.Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz.Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Detaylı bilgi için ürün güvenlik formuna başvurun.

Ambalaj ve Depolama:

Flexible resurfacer, 15 kg'lık plastik kovalarda kullanıma sunulmaktadır. Malzeme doğrudan güneş ışınları almayan, aşırı sıcak ve soğuk olmayan, temiz ve kuru ortamda dondan korunarak depolanmalıdır. Açılmamış ambalajlar 12 ay süreyle saklanabilir.

Teknik Veriler       :

Ürün                     : Spor zeminleri için seviyeleme ve dolgu astan

Bağlayıcılar             : akrilik polimerler

Yoğunluk              :  1,1

Karıştırma oranı        : ağırlıkça % 60 flexible silis kumu ve % 30-40 su ile

pH değeri               :   8-9

Tüketim                 : 300- 500 gr/m2/kat (yüzey durumuna göre)

Uygulama yöntemi: 1 metre genişliğinde çekpas ile


Web Tasarım @ By Aktif Çözüm
Saraykent San.Bölgesi 52.Sok. No:21 Ankara / TÜRKİYE
Tel : +90 0312 354 11 16 - 312 354 56 94    Faks : +90 0312 354 60 83    info@osib.com.tr