Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Poliüretan macun


Tanımı: Poliüretan esaslı çift kompenantlı, spor zemin uygulamalarında kullanılan, dökme kauçuk veya rulo kauçuk üzerine.poliüretan kaplama uygulaması yapmadan önce spor zeminlerin geçirimsizliğini sağlamak, kauçuk granül boşluklarını doldurmak,zemini poliüretan kaplama uygulamasına hazır hale getirmek ve kaplama sarfiyatını azaltmak amaçlı kullanılan esnek, kıvamlı (tiksotropik) bir macundur.Kimyasal reaksiyon ile ortam sıcaklığında kürlenir.
Avantajları:
- % 100 solid bir yapıya sahiptir.
- Solvent içermez.
- Esnektir.
- Tiksotrop olup uygulaması kolaydır.
Uygulama:
Uygulama yapılacak yerde maksimum ortam nemi %80, ortam sıcaklığı 10 C - 30°C arasında olmalıdır.Uygulama açık alanda yapılacaksa uygulamadan 24 saat önce ve uygulama sonrasında 24 saat boyunca yağmur olmamalı. OSİB poliüretan kaplama macunu uygulama esnasında, uygulanacak zemin temiz, kuru, yağdan anndırılmış,varsa tamiratı yapılmış yüzey olmalıdır. Çift komponentli macun hazırlamrken.önce A bileşeni çökme varsa homojen hale getirilir,daha sonra B bileşeni A bileşenine eklenerek mikser yardımıyla homojen bir karışım olana kadar 2-3 dakika karıştırılır. Ambalaj çeperleri ve dip taraflarıda karıştırıcı kanatlan veya mala ile iyice sıyırılır.Çift kompenantlı  sistemlerde homojen karışım maksimum performans ve sağlamlık elde etmek için çok önemlidir. Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra macun zemine dökülür ve düz bir tarak, spatula veya çekçek yardımı ile sıfır olarak zemine yayılır. Malzeme yüzeye yayılırken zemine basınç uygulanarak çekilir ve yüzeydeki fazla malzeme alınır. Zemindeki kauçuk granül boşlukları gözükmeyecek şekilde dolgu yapılarak yüzey poliüretan kaplama malzemesine uygun hale getirilir.Dokunma kuruması 45- 60 dakika,tam kuruma 24 saat sonra gerçekleşir.Kimyasal dayanımı tam olarak 7 gün sonra kazanır. Poliüretan sistemler neme karşı daha reaktif olduklarından uygulamadan sonraki 24 saat boyunca yüzeyin su ile teması engellenmelidir. Aksi takdirde köpürmeler olabilir.
Uygulama Aletleri:
Düz tarak, mala, spatula veya düz ağızlı metal veya kauçuk çekçek ile uygulanır.
Teknik Özellikler:
Renk: Bej -Krem
Yoğunluk (25°C): 1,45 ± 0,05 g/cm3
Karışım Oranı (Ağırlıkça):   5/1
Sarfiyat: 0,6-0,8 kg/m2
Depolama: Orijinal ambalajında ,direk güneş ışığı görmeden 15-25°C arasında kuru yerde 1 yıl depolama ömrü vardır.
Ambalaj: 20+4 kg teneke kovalarda.
Önemli Uyarılar:
- OSİB poliüretan macunu kesinlikle ıslak ve nemli yüzeylerde uygulamayın.
- Mutlaka elektrikli bir karıştırıcı kullanın ve homojen bir karışım sağladığınızdan emin olmadan malzemeyi kullanmayın.
- Malzemenin tamamını kullanmayacaksamz, A ve B bileşenlerini karışım oranına göre mutlaka terazide tartarak kullanın.
- Uygulamadan sonra zemini 24 saat su ile temastan koruyun.
Güvenlik ve Tehlike Uyarılan :
..RİO: Alevlenebilir. R 11 : Kolay alevlenebilir. 
R 20/21 : Solunduğunda ve cilt ile temasında sağlığa zararlıdır. R 38 : Cildi tahriş eder.
Rj55 : Zararlı: yutulması halinde akciğerde hasara neden olabilir. S 91: Kabı çok iyi havalandırılan ortamda muhafaza ediniz. S 36/37/39 : Çalışırken uygun koruyucu giysi, koruyucu eldiven, koruyfau gözlük/maske kullanın 
S 45 : Kaza halinde veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız hemen bir doktora başvurun.

Web Tasarım @ By Aktif Çözüm
Saraykent San.Bölgesi 52.Sok. No:21 Ankara / TÜRKİYE
Tel : +90 0312 354 11 16 - 312 354 56 94    Faks : +90 0312 354 60 83    info@osib.com.tr