Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Self Levelling Poliüretan


Tanım : Poliüretan esaslı, iki bileşenli, solventsiz, endüstriyel şelf levelling zemin kaplama malzemesidir.
Kullanım Alanları:
Spor sahalarında, Depolarda, Üretim alanlarında, Laboratuarlarda, Kimya ve ilaç endüstrisinde, Alışveriş merkezleri ve süpermarketlerde, Hastanelerde, Uçak hangarlarında, Sergi ve fuar alanlarında, Garajlarda kullanılır.
Renk     : Değişik renk seçenekleri
Sarfiyat: 1 mm kalınlık için 1.7 kg/m2
Ambalaj Şekli:
24 kg set
Bileşen A: 20 kg teneke kutu
Bileşen B : 4 kg teneke kutu
Depolama : Açılmamış original ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Uygun depolama koşullarında raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.
Özellikler:
■Kolay uygulanır.
■Mekanik dayanımları yüksektir.
•Mikrop oluşumuna izin vermeyen yüzey yapısı vardır.
•Hijyenik ortamlar yaratmak için kolay temizlenir.
■Çatlak örtme yeteneğine sahiptir.
■Yarı esnektir.
■Asfalt üzerine astar ve kaplama amaçlı uygulanabilir.
Yoğunluk : 20°C de 1,45 kg/litre
Katı Madde Miktarı : % 95 ağırlıkça
Fiziksel Özellikler:
Basınç mukavemeti: 510-560 kg/cm2
Eğilme Dayanımı: 326 kg/cm2
Zemin (Yüzey) Hazırlama : Uygulama yapılacak zeminler, daha önce uygun astar malzemeleri ile astarlanmalıdır. Kaplama yapılmasına uygun şekilde korunmuş astar yüzeyi üzerine, kaplanabilme süresi içerisinde uygulama yapılmalıdır. Uygulama yapılırken, zemin sıcaklığının çiğlerime noktasının +3°C üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.
Ürün Hazırlama : Kullanıma hazır iki ayrı bileşen halinde sunulmuştur. Ana Malzeme (A) komponenti ile Sertleştirici (B) komponenti, homojen olarak en az 3 dakika karıştırılır. Kısmi veya el ile yapılacak karışımlara müsaade edilmemelidir. Karışma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının + 15 ile +25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra, B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. Uygulama sırasında ihtiyaç duyulursa, karışıma ağırlıkça 1/0,3 oranında 0,1 - 0,3 mm kuvars kumu ilave edilerek kullanılabilir.
Uygulama Metodu : istenilen kalınlık elde edilecek şekilde dişli mala yardımı ile uygulanmalı, ortam koşullarına göre kaplama uygun kıvama geldiğinde kirpi rulo ile havası alınmalıdır.
Uygulama Sıcaklığı: 10°C nin altında uygulama yapılmamalıdır. Bağıl nem en fazla %75 olmalıdır. Soğuk ortam şartlarında yapılacak uygulamalar yayılmayı olumsuz etkileyeceği gibi sertleşme süresini de uzatacaktır. Optimum yayılma ve uygulama kolaylığı için malzeme veya yüzey sıcaklığının 15°C'nin üzerinde olduğu ortamlar tavsiye edilir.
Karışım Ömrü : 20°C de 30 dakika (Isı yükseldikçe karışım ömrü kısalır)
Kuruma Süresi: Yeniden Kaplanabilme Süresi: Min. 16 saat - maks. 3 gün 20°C de hafif insan trafiğine 36 saatte açılabilir.Normal trafik için 7 gün beklenmelidir.
Ekipman Temizliği: Kulandan aletler uygulamadan hemen sonra solvent ile temizlenmelidir.
Güvenlik Uyarıları: R22 (Yutulduğunda sağlık için zararlıdır.) S2 (Çocuklardan uzak tutunuz.) S7 (Sıkıca kapatılmış kovasında saklavmız.) S24/25 ("Cilt ve Göz temasından kaçınınız.)Web Tasarım @ By Aktif Çözüm
Saraykent San.Bölgesi 52.Sok. No:21 Ankara / TÜRKİYE
Tel : +90 0312 354 11 16 - 312 354 56 94    Faks : +90 0312 354 60 83    info@osib.com.tr